A picture

Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury
ve městě Luby

Registrační číslo projektu: CZ.1.09/2.2.00/81.01194

Projekt Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury ve městě Luby je rozdělen do 2 částí:

1. Přístavba výtahu a stavební úpravy zdravotnického střediska
  2. Vybudování propojovací komunikace (schodiště) mezi budovami ZŠ a rekonstrukce přilehlého parku ve městě Luby

Předmětem 1. části je rekonstrukce a modernizace zdravotnického střediska v Lubech v rámci zlepšení infrastruktury pro rozvoj lidských zdrojů. Jedná se o stávající objekt zdravotního střediska o třech nadzemních podlažích.

V rámci projektu dojde k vybudování bezbariérového přístupu do zdravotního střediska, přístavby výtahu s bezpečnostními prvky při otevírání a zavírání dveří, osvětlení a ozvučení kabiny pro osoby se sníženou schopností orientace a vestavbou toalet pro tělesně postižené. Dále bude provedena výměna oken a dozateplení posledního stropu.

Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury ve městě Luby

Zároveň se počítá s upravením blízkého okolí, přístřeškem pro kola a kočárky a s lavičkami.

Předmětem 2. části je vybudování propojovací komunikace (schodiště) mezi budovami ZŠ a rekonstrukce přilehlého parku ve městě Luby. Jde o realizaci nově navrhované komunikační trasy pro pěší, která umožní zajištění kratšího a bezpečnější propojení budov základní školy v Lubech. Trasa bude tvořena soustavou deseti schodišť propojených pomocí mlatových cest. Trasa je doplněna soustavou světelných bodů zajišťující její větší bezpečnost.

Součástí projektu je i rekonstrukce parku v ulici Revoluční, která bude spočívat v opravě komunikací pro pěší vedoucími parkem, ve vytvoření zákoutí s fontánkou a v obměně stávající zeleně a mobiliáře, vč. venkovního fitness v mezipatrech schodiště. Bude také vytvořeno nové veřejné osvětlení, které zajistí vyšší atraktivnost a bezpečnost při procházkách v této klidové zóně.

Investice pro zlepšení fyzické infrastruktury ve městě Luby

Hlavním (globálním) cílem projektu je zvýšení kvality veřejné infrastruktury a kvality prostředí pro život obyvatel a tím oživení a vyvážený rozvoj venkovských oblastí a jejich komunit prostřednictvím realizace projektu vycházejícího z místní poptávky.

Specifickým cílem projektu je rozvoj a zkvalitnění infrastruktury a fyzického a kulturního prostředí.

Operačním cílem projektu je modernizace a rekonstrukce infrastruktury pro zdravotnictví

ROPEUROPAVIZE

nuts2severozapad         europa

Aktualizováno ( Středa, 20 květen 2015 )