Dům dětí a mládeže a školní družina

Odkaz na webové stránky domu dětí a družiny http://www.ddmluby.cz

O DOMU DĚTÍ A MLÁDĚŽE A ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Dům dětí a mládeže a školní družina Luby, příspěvková organizace, poskytuje dětem a mládeži v Lubech, Skalné, Plesné a Milhostově zájmové vzdělávání v době mimo vyučování a v době školních prázdnin.

Dětem a mládeži nabízíme možnost účelně využít volný čas, a tak rozvíjet své zájmy a dovednosti.

Naší činností se snažíme co nejvíce naplňovat poslání primární prevence negativních jevů.

V našem zařízení jsou děti seznamovány s různou náplní volného času, která jim přináší uspokojení, kompenzaci a seberealizaci.

Naším cílem je naučit je využívat svůj volný čas účelně a efektivně.

Za hlavní cíl si bereme naučit děti a mládež aktivně a zodpovědně přistupovat ke své roli v komunitě, ve které žije, ať už se jedná o rodinu, školu, obec, člena zájmového útvaru nebo školní družiny.

Ve všech těchto úrovních by měl mít právo aktivně ovlivňovat svůj život a současně umět převzít povinnosti a odpovědnost v začlenění se v určité komunitě /umět činorodě využít svých práv, nést zodpovědnost za své činy, přijmout a plnit povinnosti, které s sebou nese život ve společenství.

Je proto naším prvořadým úkolem rozvíjet u dětí od raného věku jeho osobní vlastnosti a dovednosti a vytvářet u něj prostor k získávání zkušeností a dovedností, a to především umění vést diskusi /správně a přesně formulovat své myšlenky, umění nejen se ptát, ale i naslouchat/, schopnost týmové práce, samostatnost, sebedůvěra, umění prosadit svůj názor při respektování názoru druhého, potlačování pasivity a lhostejnosti.

Pracujeme podle školního vzdělávacího programu, který vytvořil kolektiv DDM společně s ředitelkou zařízení.

Připravujeme pro děti zájmovou činnost pravidelnou /zájmové útvary/, nepravidelnou /sportovní akce, výlety, společenské akce, besedy/, spontánní /klub/ a prázdninovou.

Ve všech formách zájmového vzdělávání bude účastníkům dán prostor pro svobodné vyjádření vlastních názorů na obsahovou náplň, strukturu schůzek apod.

Součástí našeho zařízení / v Lubech/ je školní družina, kterou navštěvují děti od 1. do 5. třídy / dle možnosti kapacity i starší/.

Dům dětí a mládeže a školní družina Luby má své pobočky ve Skalné, Plesné a Milhostově. I zde mají děti možnost vybrat si z nabídky několika zájmových útvarů. Pro naší činnost máme vyhovující prostory a dále využíváme prostory základní školy /hala, tělocvična/. Naše pobočky ve Skalné, Plesné a Milhostově využívají prostory základních škol v obci.

Příspěvkové organizace

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024