Město Luby

Oznámení o ukončení činnosti lékařky MUDr. Dany Fučíkovské v Lubech

Vážení spoluobčané,

v předchozích dnech jste se na nás obraceli s četnými dotazy k ukončení ordinace praktické a dětské lékařky MUDr. Dany Fučíkovské.

Dnes jsme dostali oficiální písemné oznámení od MUDr. Fučíkovské, kde oznamuje ukončení činnosti v ordinaci v Lubech k 31. březnu 2024.

Po tomto oznámení jsme vstoupili v jednání s Odborem zdravotnictví Karlovarského kraje, abychom se poradili o možných řešení nastalé situace.

Dohodli jsme se, že město Luby podá návrh na vyhlášení výběrového řízení pro obor všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost pro ordinace v Lubech. To bohužel neznamená, že se povede sehnat nový lékař nebo lékařka. Pediatrů je akutní nedostatek v celé ČR a minulý rok ukončili činnost pediatři i v našem okolí a nepovedlo se tyto ordinace obsadit.

Co se týká praktického lékaře pro dospělé, MUDr. Fučíkovská mi uvedla, že je v jednání s lékařkou, která by ji mohla v ordinaci v Lubech nahradit.

Zde uvádím výňatek ustanovení § 46 odst. 1 zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů „Zdravotní pojišťovna je povinna zajistit poskytování hrazených služeb svým pojištěncům, včetně jejich místní a časové dostupnosti (pro obor všeobecné praktické lékařství a praktické lékařství pro děti a dorost). Tuto povinnost plní prostřednictvím poskytovatelů, se kterými uzavřela smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb. Tito poskytovatelé tvoří síť smluvních poskytovatelů zdravotní pojišťovny (dále jen „síť“)…“

Zkušenosti občanů, kteří se již na pojišťovnu obrátili s žádostí o zajištění lékaře, jsou však takové, že Vám pojišťovna předá seznam smluvních lékařů, kteří by měli brát pacienty do své péče. Avšak pokud byli tito lékaři zájemci kontaktováni, tak v naprosté většině nové pacienty nepřijímali. Proto je tu doporučení, že si tuto skutečnost máte nechat písemně potvrdit a obrátit se zpět na pojišťovny.

Vím, že je to zoufalá situace, ale více možností v současné chvíli bohužel nemáme. Budeme se snažit udělat maximum, abychom se nám povedlo ordinaci jak praktického, tak dětského lékaře v Lubech obnovit.

Ing. Vladimír Vorm, starosta města

Datum vložení: 25. 1. 2024 21:52
Datum poslední aktualizace: 25. 1. 2024 21:53
Autor: Ing. Vladimír Vorm

Město

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

dnes, pátek 14. 6. 2024
sobota 15. 6. slabý déšť 17/9 °C
neděle 16. 6. slabý déšť 19/8 °C
pondělí 17. 6. slabý déšť 24/10 °C